Subscribe to анализа

анализа

mamograf bukurest

Над 14.000 жени опфатени со скрининг на рак на дојка – Набавени нови 11 мамографи

Само во текот на минатата и оваа година, набавени се вкупно 11 нови мамографи. За првпат ваква дијагностика во својот...
Анализа

Над 14.000 жени опфатени со скрининг на рак на дојка – Набавени нови 11 мамографи

mamograf bukurest
Само во текот на минатата и оваа година, набавени се вкупно 11 нови мамографи. За првпат ваква дијагностика...
Subscribe to исхрана

исхрана

agencija za hrana

АХВ: Внимавајте кога купувате храна и читајте ги декларациите!

Избегнувајте производи во оштетени, нагмечени, надуени или напукнати конзерви, тегли, кутии и други амбалажи,...
Subscribe to интервју

интервју

saso-vasilevski

Д-р Сашо Василевски: Реформите во здравството дадоа резултат

За реформите во здравството, новата опрема, инвестициите во градба и реконструкција на болници, едукацијата на...
Интервју

Д-р Сашо Василевски: Реформите во здравството дадоа резултат

saso-vasilevski
За реформите во здравството, новата опрема, инвестициите во градба и реконструкција на болници, едукацијата...
Subscribe to Здравство

Здравство

ramno stopalo

Загрижувачки податоци од систематските прегледи – 29 отсто од децата имаат рамно стопало!

И во 2016 година систематските прегледи покажаа алармантна состојба за здравјето на младите. Само во Скопје околу...
Анализа

Анализа: За што најчесто граѓаните оделе на лекар во јануари во Македонија?

pritisok
Поради покачен крвен притисок македонските граѓани најчесто оделе на лекар во јануари. Податоците...
Интервју

Д-р Роберт Величковски: Квалитетот на здравствените услуги е наш фокус

robert velickovski
Со цел да им се излезе во пресрет на пациентите, од септември на Клиниката за психијатрија се воведуваат...
Subscribe to Социјала

Социјала

min trud i socijala

МТСП: Има доволно средства за исплата на сите права од социјална заштита

Обвинувања на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) дека не се исплаќаат социјланите трансфери кон...
Анализа

Сиромаштијата се зголемува и во развиените земји во Европа

siromastii
Се поголем број на Европејци живеат во„релативна сиромаштија“ објави Меѓународната организација...
Интервју

Маја Иванова: Потребна ни е афирмација на верските и моралните вредности

maja
Да се биде верник,  не значи да се биде конзервативен. Тоа се предрасуди кои според мене не се издржани,...
Subscribe to исхрана

исхрана

agencija za hrana

АХВ: Внимавајте кога купувате храна и читајте ги декларациите!

Избегнувајте производи во оштетени, нагмечени, надуени или напукнати конзерви, тегли, кутии и други амбалажи,...
Subscribe to интервју

интервју

saso-vasilevski

Д-р Сашо Василевски: Реформите во здравството дадоа резултат

За реформите во здравството, новата опрема, инвестициите во градба и реконструкција на болници, едукацијата на...
Subscribe to Здравје

Здравје

velosiped

Ако одите со велосипед на работа ќе имате помал ризик од срцеви заболувања!

Истражувањето кое вклучувало 250 илјади луѓе утврдило поврзаност на редовното возење со велосипед и речиси половина...
Subscribe to Совети

Совети

vreme

Денеска уживајте: Сончево и топло до 24 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец,...
  • И утре топло, викендот дожд

    vreme
    Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен...
  • Утре сончево и потопло

    vreme
    Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер...

24 Часа

7 Дена

1 Месец

Здравство24 на Facebook