Здравство | 03.10.2014 | 13:53 | 0

Татко и син од Прилеп се борат за живот на Токсикологија – Изеле отровни печурки

Следете не на:

pecurkiТатко и син од Прилеп се борат за живот на Клиниката за токсикологија откако јаделе отровни печурки, дознава zdravstvo24.mk од лекарски извори од клиниката. Во многу тешка состојба вчера попладне биле примени на одделот за интензивна нега. Денеска состојбата дополнително им се влошила. Лекарите прават се за да ги спасат. Засега нема информации која отровна печурка ја изеле.