Совети | 25.06.2017 | 11:14 | 0

За разлика од вчера кога се чекаше со часови, денеска на граничните премини има задржување до 30 минути

Следете не на:

На граничните премини од утрово нема задржувања подолги од 30-тина минути за влез и излез од државата, соопшти АМСМ.

granica

Интензитетот на сообраќајот на патнитеправци надвор од градските средини е зголемен.

Сообраќајот се одвива без забрани по суви колоози.