Совети

vreme

Денеска топло со температура до 30 степени

Времето  во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне со услови за краткотрајна нестабилност во планинските региони на југозапад. Утринската температура ќе се движи од четири...
vreme

УХМР – Утре и задутре посвежо со дожд

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат поројни и проследени со грмежи и со умерен до засилен североисточен ветер. Врнежите ќе...
dozd

Денеска облачно и дождливо

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови, кој попладне и во вечерните часови можно е краткотрајно да биде пороен и проследен со ретка појава...
vremee

Денеска уживајте во сончевото време, утре дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува умерен јужен ветер во крајните западни делови повремено ќе засилува и наместа се очекува да достигнува над 60 км/час. Утринската...
srce skrseno

Кои два хороскопски знаци се најголеми срцекршачи?

Жените се доста чувствителни и затоа е потребно внимателно да избирате на кои мажи ќе им дозволите да влезат во вашиот живот, за да не се соочите повторно со повреда. Ова се двата хороскопски знака...
spalna lezaj

Не ставајте ништо под креветот, носи несреќа!

Кога лежиме или спиеме на нашиот кревет, нашата потсвест е отворена и апсорбира повеќе енергија. Фенг Шуи, древната кинеска техника за подредување на предметите во просторот, говори дали треба да ставаме...
vreme

Денеска уживајте: Сончево и топло до 24 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од еден до осум,...
vreme

И утре топло, викендот дожд

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од еден до...
vreme

Утре сончево и потопло

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната...
vreme5

До четврток уживајте, потоа повторно дожд и намалување на температурите

Времето во западниот и централниот дел на Македонија ќе биде променливо облачно со можност за врнежи во Охридско, додека во источниот дел од државата ќе биде сончево со ветер со променлив правец. Минималните...