Совети

vreme

Денеска сончево и топло, во недела дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје...
vreme

Денеска сончево со мала облачност

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена...
cevka voda

Неколку места во Центар утре без вода поради дефект

Поради дефект на водоводна цевка утре од 8 часот без вода ќе биде објектот на Народна банка, а корисниците од населбата „Пролет“ ќе имаат намален доток на вода. Регионалниот центар за управување со...
vreme

Какво време не очекува до крајот на неделата?

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни, особено во западните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер...
strujaa

Без струја делови од Центар

Без струја утре од 9 до 11:30 часот ќе останат дел од корисниците од улицата „Марко Орешковиќ и дел од улицата „Васил Ѓоргов“ (корисници од куќен број 2 до број 8). Како што соопшти Регионалниот центар...
cadorr

До четврток не излегувајте без чадор

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, со кратки сончеви периоди, но и со повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе има и појава на грмежи, особено во југоисточните делови каде на некои...
vreme

И утре дожд, од четврток стабилизирање на времето и повисоки температури

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, со кратки сончеви периоди, но и со повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе има и појава на грмежи, особено во југоисточните делови каде на...
vremee

Претпладне сончево, попладне дожд

Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има повремен дожд особено на запад, каде што е можна појава и на ретки грмежи и повремено...
dozd

УХМР: Во среда врнежи и опаѓање на температурите

Намалување на дневната температура поради засилен северен ветер, најавува УХМР за среда кога, како што соопшти, се очекуваат и повеќе врнежи. Уште утре ќе има услови за краткотраен дожд, но попладне...
voda

Без вода утре дел од Центар

Без вода утре од 8:30 ќе останат дел корисниците од булеварот „Св Климент Охридски“ и дел улицата „Максим Горки“ во Општина Центар. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град...