Совети

vreme5

За викендот стабилно и топло, од понеделник дожд

За време на викендот ќе преовладува стабилно и многу топло време. Утре на повеќе места дневната температура ќе надмине 30 степени, а ќе дува и засилен западен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки...
vodaa

Утре без вода дел од Аеродром

Без вода утре од 08:30 часот до санирање на дефектот ќе останат корисниците на булевар „Јане Сандански“ од број 36 до број 64, во општина Аеродром. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со...
vreme

Утре сончево, во сабота уште потопло

Времето утре во Македонија во раните утрински часови значително облачно со слаб локален дожд, а во текот на денот ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува умерен јужен ветер, кој во јужните...
struja

Повеќе скопски населби без струја

Дел од корисниците од улицата „Саса“ бр. 32 утре ќе бидат без струја од 8:30 до 10:30 часот, а од 12:30 до 15 часот корисниците од булеварот „Борис Трајковски“ бб, објектите на влезот на Стакларница, ресторанот...
toplo sonce

Денес топло со температура до 27

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната...
horoskop

Хороскопските знаци кријат тајни

Овен – Сака секогаш да биде прв во се, да победува и да ги води другите Бик – Сака да бите материјално згрижен, да поседува работи и да се ослободи од стравовите Близнаци – Тие сакаат да го имаат вистинскиот...
kosa mienje

Кога се нанесува регенератор при миење на коса?

Поголемиот број девојки при миењето на коса најпрво нанесуваат шампон, а на крај регенератор. Но, малкумина знаат дека подобро е редоследот да е обратен. Жените би требало да ја мијат косата така што...
dozd

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој долж Повардарието ќе засилува. Утринската...
horoskoppp

Лоша недела за овие хороскопски знаци

Овен Нема да ви се допадне веста која ќе ја слушнете од колегите, за нивните активности без ваше знаење или дозвола. Иако ќе се трудите да ја откриете причината, вашата субјективност само ќе ви ги дозамати...
crven krst

Денеска е Светски ден на Црвениот крст

Црвениот крст на Република Македонија денеска ќе го одбележи 8 мај – Светски ден на Црвениот крст и Црвената полумесечина. По тој повод ќе биде промовирана и поштенска марка, а во рамки на одбележувањето...