Здравје

jajca

Што симболизира велигденското јајце?

Јајцето е најголемиот симбол на празникот, домаќинките на велики четврток вапцаат јајца кои го симболизираат воскреснувањето и почеток на нов живот. Традиционално јајцата се фарбаат во црвена боја. Црвеното...
krajnici

Стрептококните инфекции на крајниците опасни за срцето!

Стрептококите се бактерии кои најчесто се насобираат во крајниците. Тие можат лесно да се пренесат од крајниците во многу други органи во организмот, најчесто бубрезите, зглобовите, но и срцето. Научниците...
kalinkaa

Овие 5 производи ќе ви ги зголемат градите!

Како што старееме, градите се опуштаат поради гравитацијата, хормоналните промени и доењето. Но, постојат едноставни начини на кои можете да ги направите поцврсти и поголеми. Овие пет производи градите...
horoskop znaci

10 принципи по кои живеат хороскопските знаци

Секој знак е приказна за себе, па така и овие принципи кои се помалку искрени и отворени, можат да ви покажат многу за секој од хороскопските знаци. Прочитајте ги лошите и добрите страни според хороскопот,...
vagaaa

Секој ден застанувајте на вага додека слабеете!

Доколку водите борба со вишокот килограми, тогаш вагата сигурно ви претставува најголем непријател. До неодамна, и експертите се сложуваа со ваквиот став, тврдејќи дека мерењето на тежината е повеќе...
ustaa

Бојата на усните покажува дали итно треба да одите на лекар!

Усните треба природно да имаат розова до темнорозова боја, а сите останати нијанси говорат за одредени тегоби во телото. Бледорозови Ако усните се бледи, речиси во бојата на кожата, тоа е знак број еден...
horoskop

Која е идеалната жена за секој хороскопски знак?

Овен Мажот Овен сака храбри, силни, способни жени. Потсвесно е во потрага по жена која ќе се постави како водач во врската и ќе преземе иницијатива. Тој сака жена со атлетска градба кој најчесто се занимава...
mobilni aparati

Внимавајте: Мобилниот телефон и цигарите ви ја одземаат енергијата

За да го кренете вашето енергетско ниво, мора да бидете свесни кои предмети во вашето окружување може да влијаат на животната енергија со која што зрачите. Еве неколку совети на брзина. Што ќе ви помогне...
devstvenost

Ја продала невиноста за 2,3 милиони евра – Купувачот е корејски бизнисмен!

Александра Кефрен (18), од Романија, која пред неколку месеци ја стави својата девственост на продажба, со цена од еден милион евра, на крај за тоа доби 2,3 милиони евра, објави „Метро”. Среќниот добитник...
leneno seme

Појадок кој значително ќе ви го подобри здравјето!

Овој појадок го решава проблемот со мрзеливите црева и запек, согорува масти и ја нормализира тежината. По еден месец консумирање на овој коктел ќе изгубите 3-5 килограми од својата тежина. Тенот, косата...