Здравје

mozokkk

Ако ги забележите овие симптоми, веднаш повикајте брза помош!

Ако случајно имате некој од овие симптоми многу е веројатно да се работи за мозочен удар. Ако ви се лоши и не можете да рзберете што ви се случува, дали е тоа умор или парализа?! Ако не можете да се насмеете...
zeni ubavi

Луѓето родени во март тешко да ги излажете!

Луѓето родени во третиот месец од годината имаат единствени таленти и можат да добијат максимум од секоја ситуација. Тие настојуваат да бидат успешни и не се плашат да се соочат со предизвиците и да...
procistuvac na vozduh

Во центарот на Скопје поставен прочистувач на воздухот

Инсталација „City tree“, зелен билборд, чија цел е прочистување на воздухот, е промовирана денеска во центарот на Скопје. Станува збор за растителен филтер кој го компензира загадувањето од 417 автомобили...
novcanik

Мали трикови за многу пари!

Паричникот е еден од работите без кои никогаш не излегуваме од дома. Поради тоа во народот е врежано верувањето како дополнително да се подобри „работата“ на паричникот. Дури и ако сте од тие што не...
horoskoppp

Кои хороскопски знаци се најголемите плачковци?

Рак Тој чувствува онолку емоции како за останатите 10 знаци во зодијакот. Но, луѓето лесно успеваат да го повредат, па Ракот се затвора во школка и често пати на прв поглед делува ладно, незаинтересирано...
zena voda pie

Утринското кафе заменете го со вода!

Многу жени усвоиja една утринска навика којашто им го сменила секојдневието, буквално од корен! Се работи за испивањето на чаша вода, наутро, пред појадокот или кафето, без разлика дали се работи за топла...
tusiranjee

Зошто е добро повремено да се туширате само со вода

Луѓето со чувствителна кожа често имаат проблеми со црвенило, лупење на кожата, чешање, чувство на стегање… Германски дерматолози ве советуваат што треба да направите за време на туширањето за да си...
ljubov1

Само еден поглед на раката е доволен за да знаете колку мажот е добар во кревет!

Научници тврдат дека само еден поглед е доволен за да се процени колку еден маж е добар в кревет, пишува „Дејли Мирор“. Имено, за да ја дознаете предвреме „издржливоста” на вашиот додворувач, доволно...
sonuvanje

Квалитетен сон за здравје – Денеска е светски ден на спиењето

Пред „Капитол мол“ во Скопје денеска ќе биде одбележан Светскиот ден на спиењето од каде ќе биде испратена порака до граѓаните да имаат квалитетен сон доколку сакаат да бидат здрави. Стручни лица...
gluten

Кардиолози предупредуваат: Избегнувањето на глутенот може да остави последици по здравјето

Американското здружение на кардиолози предупредува дека елиминација на глутенот од исхраната може да има сериозни последици по здравјето. Личноста која без никаква оправдана причина избегнува глутен...