Здравје

nenasp[anost

Што ќе се случи ако не спиете цела недела?!

На еден човек дневно му се потребни седум до осум часа непрекинат сон за да биде целосно подготвен за претстојниот ден. Меѓутоа, дали знаете што се случува ако не спиеме со денови? На ова прашање одговара...
medd

Најдобра замена за белиот шеќер е медот

Ако не сакате повеќе да користите бел шеќер ниту да употребувате вештачки засладувачи во исхраната, единствена и најдобра опција што постои како замена е да користите мед. Медот содржи 80 проценти шеќер...
koka kola ziro

Докажано дека во “Кока Кола Зиро” речиси и да нема шеќер

Оние кои досега се сомневаа дека во Кока Кола Зиро има шеќер, ги демантираше видео снимка која деновиве се појави на интернет. Експериментот го изведува Хоум Саенс, а тоа опфаќа варење обична Кока Кола...
ljubovnici

Кои работи мора да ги совладате во сексот до 35-та година?

Како поминуваат годините, така бројни луѓе имаат се поквалитетни сексуални односи наместо да им опадне интересот за секс. Дали некогаш сте се запрашале зошто е тоа така? Истражувањата покажуваат дека...
horoskoppp

Хороскоп – Што ве спречува да бидете среќни?

Овен – Мислите дека сите ви се љубоморни и постојано сте оптеретени со тоа. Бик – Мислите дека заслужувате специјален третман од другите. Близнаци – Мислите дека секој треба да го следи вашите совети. Рак...
ljubov

Ако сакате стабилна врска, бидете искрени!

Секоја врска мора да се темели на искреност, па макар и на моменти таа да е непријатна. Мажите сакаат кога жените со нив ги споделуваат нивните таинствени мисли, а особено сакаат кога можат и да ви помогнат....
nesonicaaaaa

Како против несоницата?

Еве неколку корисни совети како да ја победите несоницата : Обрнете внимание последната шоља кафе да ви биде 7 до 8 часа  пред да заспиете. Кофеинот од кафето ви дава премногу енергија и тоа може да доведе...
podarok

Оптимисти, дарежливи и филозофи – Карактеристики на родените во март!

Прочитајте некои од најдобрите карактеристики на луѓето родени во март. 1. Тие се многу интуитивни Личностите родени во март невозможно е да ги излажете. Додека да трепнете тие веќе знаат што криете....
velosiped-1

Пет причини зошто е добро да возите велосипед

Знаете ли дека на светот постојат повеќе од милијарда велосипеди? Покрај тоа што возењето велосипед е здраво, тоа е и економично, а да не спомнуваме и дека на тој начин ја зачувувате природата. Во продолжение...
mozok teg

Со вежбањето освен телото се зајакнува и мозокот

Физичките вежби, а особено аеробните, имаат многу позитивно влијание на мозокот. Постојат многу научни докази дека вежбањето создава неврогенеза, што претставува формирање на нови неврони и поправка...