Tag Archives: гради

kalinkaa

Овие 5 производи ќе ви ги зголемат градите!

Како што старееме, градите се опуштаат поради гравитацијата, хормоналните промени и доењето. Но, постојат едноставни начини на кои можете да ги направите поцврсти и поголеми. Овие пет производи градите...
pubertet

Деца на пет години во пубертет – На Детската клиника има четириесетина случаи на предвремен пубертет

Четириесетина деца со предвремен пубертет во моментот се пациенти на Клиниката за детски болести. Повеќето се на возраст од пет и шест години и најголем број од нив се женски. На одделот за ендокринологија...
grada

Не лицето туку градите кај жените укажуваат дали стареат

Градите ги покажуваат првите знаци кога стареете, докажано е со истражувањето објавено во ‘Journal Genome Biology’. Чувствителното и тенко ткиво на градите најмногу покажува дека стареете. После забременувањето...
gradi

Русинките имаат „најбујни“ гради

За сите кои можеби се запрашале каде живеат жените со најголеми гради или која е просечната должина на половиот орган кај мажите, одговори им понуди младиот словачки графички дизајнер Мартин Варгиц. Варгиц...
gradi pregled 1

Внимавајте: Знаци на градите кои откриваат какво ви е здравјето

Нагло зголемување на градите – Може да значи дека сте се здебелиле. Имено, после пубертет растот на градите се поврзува со зголемување на телесната маса, односно доколку повеќе јадење, помалку сте...
kim jong

Направил пластична операција за да личи на севернокорејскиот лидер!

На 30-годишниот Кинез, Ванг Ли толку многу му се допаѓал изгледот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, па се подложил на пластична операција за да личи на него. Тој и без операција потсетувал на севернокорејскиот...
gradii

Има најголеми гради во Австралија, сака уште поголеми!

Сара Мери Лето (23), може да се пофали со титулата „сопственичка на најголеми гради во Австралија“. Поради тоа луѓето често претпоставуваат дека таа се занимава со порнографија, но Сара всушност е пејачка...
gradi golemi

Големите гради ја спасиле од сигурна смрт

28-годишната Сара Фостер од  Англија успеала да избегне сигурна смрт благодарение на своите големи гради. Ја удрил автомобил и тоа на начин на кој повеќето од луѓето би биле тешко повредени, дури и убиени,...

Истражување: На мажите поважен им е паметот од големината на градите на партнерката

На мажите при изборот на партнерката им е поважна „големината“ на нејзиниот мозок, отколку големината на градите, тврди професерот на Универзитетот во Кембриџ, Дејвид Бејнбриџ. Ваквиот заклучок, како...
plasticna

Пластичните операции не се веќе во мода

Велика Британија во последно време стана позната по големото количество на силиконски убавици, но трендот на естетски операции е во опаѓање. Силиконските „убавици“ ги преплавија медиумите последните...