Tag Archives: директор

urgenten centar

Групна оставка на лекари од Ургентен оддел во болница во Букурешт поради мобинг од директорот

Седумнаесет лекари од Ургентниот оддел во болница во Букурешт соопштија дека денеска ги напуштаат работните места поради „психолошки притисок“ и „несоодветно однесување“ на времениот директор...
direktorka pulmo 1

Интервју со Сузана Аџиовска, организациски директор на Универзитетската клиника за пулмологија – Клиниката за пулмологија лидер во својата област

      1. Може ли да ни кажете кои се надлежностите на Универзитетската клиника за пулмологија и кој е Вашиот фокус во работењето? – Клиниката за пулмологија и алергологија е високо специјализирана...
20160805_121157

Интервју со м-р Марко Шопов, организациски директор на Клиника за дерматологија – Поголем број термини за преглед и побрзо добивање здравствени услуги

Изминатиот период откако сте назначени за организациски директор на Универзитетската клиника за дерматологија, со кои предизвици се соочивте и на кои сегменти од функционирањето на установата поставивте...
zd ohrid

Поранешниот директор на ЗД Охрид по четири месеци бегство се предал во полиција

Поранешниот директор на Здравствен дом Охрид Митко Дабески, по четири месеци бегство утрово и се предал на полицијата. Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски информира дека Дабески е предаден во Основниот...
Saso-Stefanoski

Сашо Стефаноски нов директор на ФЗОМ

Сашо Стефаноски е назначен за нов директор на Фондот за здравствено осигурување на Македонија.   Стефаноски на функцијата е назначен на вчерашната владина седница. Доаѓа од местото Државен секретар...
avion

Поинаква казна: Директор на сите вработени им покажал слика од пијана колешка

Еден од шефовите на Катар Ервејс одлучил да посрамоти една колешка кај неговите вработени испраќајки на целиот воздухопловен персонал компромитирачка фотографија на пијаната стујардеса како лежи...
fzom

Владата објави јавен повик за директор на ФЗОМ

Владата денеска објави јавен повик за директор на Фондот за здравствено осигурување на Македонија. Ги повикува сите заинтересирани до 15 март 2015 година да пополнат електронска апликација, која може...
kristina

Наместо Сања, Кристина Христова в.д. директор на ФЗОМ

Владата денеска на седница донела одлука за в.д директор на Фондот за здравствено осигурување на Македонија да биде именувана Кристина Христова. Таа на оваа позиција доаѓа од позицијата директор на...
dzemali mehazi

И Џемали Мехази поднесе оставка од директорската функција на ФЗОМ

Директорот на ФЗОМ, Џемали Мехази денеска поднесе оставка на функцијата. Во своето обраќање Мехази образложи дека оставката ја дава како морална одговорност во врска со смртта на Тамара Димовска,...
maja parnarxieva zmejkova za kurir

Ова е образложението на Маја Парнарџиева Змејкова за оставката

Почитувани граѓани, изминатиов период се случи немил настан. Почина дете, почина, на денот кога требаше да добие датум за лекување во странство. Сторија со која цела македонска јавност е запознаена...