Tag Archives: загинат

povredeni soobrakajkaa

Едно лице загина во сообраќајна несреќа кај кочанско Прибачево

Изутринава во 6:40 часот во близина на Кочанското село Прибачево кај месноста викана Пруга, се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби лицето В.Р. (78) од Кочани. До несреќата дошло кога...
povredeni soobrakajkaa

Еден загинат во сообраќајка во Скопје – Викендот регистрирани 23 несреќи

Еден возач на патничко моторно возило го загубил животот во една од вкупно 23-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните девет сообраќајки...
soobrakajka 1

Тешка сообраќајка во Охрид – Загина 26 годишно момче

Лице на 26-годишна возраст го загуби животот во сообраќајна несреќа во Охрид. Според првичните информации, незгодата со фатални последици се случила утрово во 6 часот на улицата „Питу Гули“. До неа...
povredeni soobrakajkaa

Еден загинат и шестмина повредени во сообраќајки во Скопје

 Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје се случиле осум сообраќајни незгоди, од кои во една загинало едно лице, во друга се повредени двајца сопатници од кои едниот потешко, во две незгоди...
soobrakajka 1

Еден загинат и еден повреден во сообраќајка во Тетово

– Едено лице загина, а едно е повредено во сообраќајката што се случи вечерва, петнаесеттина минути пред 19 часот, на булеварот „Видое Смилески Бато“ во Тетово. Како што информира портпаролот на СВР...
soobrakajka 1

Едно лице загина во сообраќајка во близина на охридскиот аеродром

Жител на струшкото село Мороишта го загуби животот во сообраќајна несреќа што синоќа се случи на магистралниот пат во близина на охридскиот аеродром. СВР Охрид ја потврди информацијата, со појаснување...
soobrakajka-devojka

Една жртва и петмина повредени во сообраќајки во Скопје

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно 11 сообраќајни несреќи. Во една од нив едно лице починало. Во три незгоди со полесни телесни повреди се...
tosee

Девет години од загинувањето на Тоше Проески

Македонија и Балканот денеска се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред девет години трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, на пат кон Загреб. Фановите на Тоше...
soobrakajka 1

Момче загина во сообраќајка кај Петровец

Дваесет и четиригодишниот А.Б од село Огњанци загинал во сообраќајна несреќа што се случила синоќа околу 22.30 часот во село Петровец, скопско, информира денеска Министерството за внатрешни работи. Сообраќајката...
nesreka turcija

Патниците се враќаат, возачот во притвор – Ден по тешката сообраќајка во Турција

Продолжува истрагата за сообраќајната несреќа во Турција кога туристички автобус од Македонија во сопственост на скопската фирма „Бога транспорт“ со скопски регистарски таблички удрил во камион...