Tag Archives: корисници

ibraimi

До петок корисниците на права од социјална заштита да ја обноват документацијата

Во петок на 27 јануари истекува рокот за обнова документацијата за остварување на правата од областа на социјалната заштита. Од Министерството за труд и социјална политика апелираат сите кои досега...
droga narkoman

Во Албанија има 60.000 корисници на дрога

Официјалната статистика потврдува дека во Албанија има околу 60.000 корисници на дрога, но според експертите. реалната бројка е неколкупати повисока. Како што јави допсиниокот на МИА, според официјалните...
struja prekin

Утре без струја делови од Карпош и Ѓорче Петров

Поради технички зафати во електро мрежата без струја утре од 9 до 15:30 часот ќе бидат корисниците од населбата Момин поток во општина Карпош, информира денеска Регионалниот центар за управување со кризи...
bezdomnici-punkt

Светски ден на бездомништво – Ручек за корисниците во Момин Поток

По повод Светскиот ден на бездомништво денеска во пунктот за бездомници во Момин Поток 1 корисниците на услугите ќе добијат свечен ручек кој е донација од приватно лице. Од Црвениот крст на град Скопје...
struja

Проверете каде викендот ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи известува дека без електрична енергија утре и во понеделник ќе останат дел од корисниците во Илинден, Гази Баба, Арачиново, Ѓорче Пертов, Кисела Вода и Карпош. Без...
voda

Утре без вода ќе бидат корисниците од Ново Лисиче

Без вода утре од 08:00 часот до завршување на работите  ќе бидат корисниците од населба Ново Лисиче, во општина Аеродром. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот...
struja defekt

Утре без струја делови од Карпош и Кисела Вода

Без струја утре ќе останат дел од корисниците во општините Карпош и Кисела Вода, информираат од РЦУК Скопје. Во периодот од 8:30 до 11:30 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од ул. Хелсинки...
voda

Дел од Центар утре без вода

Дел од корисниците лоцирани во близина на полициската станица Беко во центарот на Скопје утре од 9 часот ќе останат без вода за пиење. Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на...
vodaa

Утре без вода дел од булеварот „Асном“

Дел од корисниците на булеварот „Асном“ утре од 09:30 до 15 часот ќе немаат вода, информира Регионалниот центар за управување со кризи, повикувајќи се на известување од ЈП „Водовод и канализација“. Прекинот,...
voda

Неколку улици во Центар утре без вода

Прекин во водоснабдувањето утре од осум часот ќе имаат корисниците од ул. Иван Милутиновиќ во општина Центар. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје по добиено известување...