Tag Archives: несреќа

povredeni soobrakajkaa

Едно лице загина во сообраќајна несреќа кај кочанско Прибачево

Изутринава во 6:40 часот во близина на Кочанското село Прибачево кај месноста викана Пруга, се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби лицето В.Р. (78) од Кочани. До несреќата дошло кога...
fejsbukkk

Ново истражување: Фејсбук не прави несреќни

Едно ново истражување спроведено од Холи Шакја од Калифорнискиот универзитет и Николас Кристакис од Јејл покажа дека секојдневното користење на Фејсбук го намалува нивото на среќа кај корисниците. Во...
povredeni vojn

Српски војници повредени во автобуска несреќа

Автобус, кој превезувал 40 припадници на српската војска на релација Ниш-Врање, утрово во близина на Владичин Хан излетал од патот, при што се повредени повеќе лица, соопшти Министерството за одбрана. Според...
nesrekaa

Катастрофа – Најмалку 16 унгарски тинејџери загинаа во Италија

Најмалку 16 лица загинаа кога ученички автобус со унгарски регистарски таблици синоќа удри во столб на автопат во северниот дел на Италија и се запали, соопшти утрово пожарникарската служба. Околу 36...
udovo soobrakaj

За четири дена во Скопје 31 сообраќајка

Во текот на изминатите четири дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 31сообраќајна незгода, од кои во 10  полесно се повредени 21 лице, а во 21 сообраќајка поминале само со причинета материјална штета. Сообраќајната...
sar-planina

Видео: Сведоштво за тешката ноќ на Шар Планина – Повеќе од 10 часа на -25 степени го одржувале другарот во живот

На -25 степени, повеќе од 10 часа другарите го одржувале во живот повредениот планинар на Шар Планина. Лежеле врз неговото тело да не замрзне и со триење му ги загревале рацете. Дамјан Карловски еден од...
studentski-dom-bitola

Несреќа во Битола – Момче се набодело на нож во студентски дом

Седумнаесетгодишник од Битола се самоповредил со нож синоќа во Студенскиот дом „Кочо Рацин“ во Битола, соопшти МВР. Момчето скокнало со грбот на креветот, на кој според негово кажување имало оставено...
povreden motor

Моторциклист загина во сообраќајка на стариот пат Охрид – Струга

Едно лице загина во сообраќајна несреќа на патничко возило и моторцикл што се случи вечерва на стариот пат Охрид – Струга во близина на аеродромската писта. Во сообраќајката животот го загубило...
vozz

Жележничка несреќа кај Битола – Почина таксист

На железничката пруга Битола – Скопје, утринава се случи кога патнички воз удри во такси возило управувано од битолчанец (56). Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините,...
povredeni soobrakajkaa

Пешак загинал во сообраќајна несреќа во Куманово

 Едно лице загина, откако во него удрил автомобил во кумановската населба „Иго Тричковиќ“, соопшти полицијата. Несреќата се случила во 16:10 часот на регионалниот пат Куманово-Свети Николе во близина...