Tag Archives: пеколно

voda

Зголемена потрошувачка на вода во Куманово

Дневната потрошувачка на вода во Куманово просечно, последниве денови изнесува од 330 до 350 литри вода во секунда, информираа денеска надлежните од јавното претпријатие „Водовод”. Високите температури...
india pekol

Во Индија пеколно топло со температури над 40-тиот степен

Делови на централна и северна Индија се зафатени од невообичаено топол бран за овој период од годината, при што се измерени температури меѓу 36 и 44 степени Целзиусови, јави ДПА. Според Индиската метеоролошка...
pekolno vreme

Пеколни температури и денеска

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, во планинските региони со мала облачност. Во северните делови ќе дува слаб североисточен ветер, а во останатите делови ветерот ќе е променлив. Минималната...
gorestiniiiii sonce

До среда пеколно топло, од четврток заладување

Сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ-зрачењето ќе биде осум. Дневната температура на воздухот ќе се движи од 29 до 36 степени. Во Скопје ќе...
gorestini

Утре пеколно топло – Температури над 40 степени

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 31 до 41 степени.Во Скопје сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од...