Tag Archives: популарно

cigari

Осум најголеми заблуди на пушачите

Дури и тие кои се обидуваат да ги остават цигарите по своја волја повторно почнуваат да пушат само затоа што не ги сфатиле заблудите кои им се наметнати преку филмовите, музиката, стереотипите и општеството,...
vreme promenlivo

Облачно со ветер и повремен дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 10 до 20, а дневната од 23 до 29 степени. УВ-индексот...
naroden pravobranitel

Иницијатива на Народниот правобранител – Правото за додаток за трето дете да се остварува и преку таткото

Народниот правобранител покрена иницијатива за измени на Законот за заштита на децата со кој се бара правото на родителски додаток за трето дете да може да го оствари таткото во случаи кога мајката...
vreme sonce

Променливо облачно, со сончеви периоди

– Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во јужната половина од земјава на места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец....
mladencii

Заедно имаат 188 години – Тие се најстарите младенци на светот

Таа има 95 години, а тој 93. Судбината ги поврзала, а откако се венчаа официјално станаа најстари младенци на светот со вкупен збир на години од 188. Британските пензионери Маргарет Хазбенд и Бернард Брајс...
porno vo parlament

Пратеник во британскиот Парламент на седница гледал порно филмови

Пратеничката во британскиот парламент Ана Соубри на Твитер објави фотографија од парламентарната седница  и покренала вистинска лавина на социјалната мрежа. Имено, во аголот на фотографијата е воочливо...
majka i kerka

Мајка по 22 години дознала дека ќерката која ја израснала не е нејзина

Дорис Грунвалд и нејзината мајка Евелин добија отштета од 30.000 евра од болницата во Грац, откако беше откриено дека на Евелин при породувањето случајно и го замениле детето., објави „Сан“. Работите...
soobrakajka povredeni

Шестмина повредени во сообраќајки во Скопје

 Шест лица се здобиле со полесни повреди во шест од вкупно 12 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во шест е причинета материјална штета. Во текот...
soobrakajka 1

Вчера во Скопје имало десет сообраќајки – Едно лице тешко повредено

Едно лице се здобило со тешки телесни повреди, девет со полесни, а во четири е причинета материјална штета во вкупно 10 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР...
postar

Поштар од САД осомничен дека е татко на 1.300 деца

Пензиониран 87-годишен поштар од градот Нешвил во американската сојузна држава Тенеси, е татко на вкупно 1.300 непризнати деца, според ДНК тест и лични сведоштва собирани последниве 15 години, пишува порталот...