Tag Archives: пратеник

kancelarijaa

Европратеник под истрага бидејќи кажал дека жените мора да заработуваат помалку!

Полскиот европратеник Јануш Корвин Мике е под истрага од Европскиот парламент поради забелешка дека жените „мора да заработуваат помалку“ бидејќи се „послаби“ и „помалку интелигентни“. Истрагата...
saso-vasilevski

Д-р Сашо Василевски: Реформите во здравството дадоа резултат

За реформите во здравството, новата опрема, инвестициите во градба и реконструкција на болници, едукацијата на докторите во познати медицински центри во странство, како лекар во интервју за zdravstvo24.mk...
marihuana

Албански пратеник бара легализација на производството на марихуна

Познатиот албански бизнисмен и еден од највлијателните пратеници на владеачката Социјалистичка партија, Кочо Кокдима, се заложи за легализација на производството на марихуна во Албанија. – Албанија...
amdi bajram

Амди Бајрам хоспитализиран на Кардиологија

Пратеникот Амди Бајрам попладнево е хоспитализиран на Кардиологија. Од клиниката за zdravstvo24.mk ја потврдуваат оваа информација, но не соопштуваат детали за неговата здравствена состојба. Не откриваат...