Tag Archives: промени

debeli luge

Направете ги овие промени и во 2017 година ќе ви се подобри животот

Многу истражувања покажуваат дека четири лоши навики, пушење, конзумирање премногу алкохолни пијалаци, физичка неактивност и недоволно овошје, можат да го скратат животот дури за 12 години. Неколку...
klimatski promenii

ОН: Речиси 200 држави во борба со климатските промени

Речиси 200 држави повикаа за „највисока политичка посветеност“ во борбата против климатските промени на собир организиран од ОН во Маракеш. – Повикуваме на највисока политичка посветеност во борбата...
klimatski

Во сила Парискиот договор за климатски промени – Го ратификуваа и најголемите светски загадувачи

Парискиот договор за климатските промени денеска официјално стапи во сила. Со него е извршен притисок врз околу 200 земји да започнат со исполнување на своите планови за намалување на штетните емисии...
biometeo

Брза помош Скопје – Ладните утра и сонцето на пладне шок за хронично болните

Ме врти коленото…најверојатно ќе залади. Притисокот ми варира овие денови,  ќе врне дожд. Овие реченици постојано ги слушаме од метеоропати во есенскиот период  кога има големи температурни разлики...
ljubovni problemi

Зошто мажите ги напуштаат жените во кои се вљубени до уши!

Дури и кога мажите се вљубени „до уши“, постојат некои работи кои едноставно не ги поднесуваат. 1. Сакате да го промените Едно мора да се разбере: се едуцираат момчињата, а не возрасните мажи. Тој може...
nevremeeeee

Климатските промени виновни за силното невреме над Европа

Германската метеоролошка служба (ДВД) денеска повоторно предупреди на интензивен дожд и ветер коишто покрај Германија ќе ги зафати и Франција и Белгија, јави дописникот на МИА од Берлин. Невремето...
fejsbukk

Нови промени на Фејсбук

Фејсбук го тестира новото сандаче за известувања, кое би можело да содржи најмногу промени досега и да го измени начинот на кој корисниците досега ги добиваа информациите. На Твитер се појавија фотографии...
klimatski

ЕПА – Климатските промени не прават се поболни

Климатските промени ќе остават големо влијание врз физичкото и менталното здравје на луѓето, негативно влијаејќи на се, од квалитетот на нашата исхрана до појави на пожари во населените подрачја. Ова...
koza

Промени на кожата кои укажуваат на сериозни заболувања

Состојбата на кожата може да биде показател на многу проблеми со внатрешните органи, а некои од знаците кои кожата ни ги испраќа, често знаеме да ги занемаруваме. 1. Брчки околу очите Покрај тоа што покажуваат...
gradi pregled 1

Внимавајте: Знаци на градите кои откриваат какво ви е здравјето

Нагло зголемување на градите – Може да значи дека сте се здебелиле. Имено, после пубертет растот на градите се поврзува со зголемување на телесната маса, односно доколку повеќе јадење, помалку сте...