Tag Archives: силување

abortus

Северноирките добија право на бесплатен абортус во Англија

– Жените од Северна Ирска во иднина ќе може да ги користат болниците на државното здравство во Англија за бесплатен прекин на бременоста, соопшти синоќа британската Влада. Северноирките кои поради...
siluvanje

Тетовка го пријавила невенчаниот сопруг за полов напад врз двете ќерки

Б.И. (35) од село Љубин, Скопско, е обвинет за полов напад врз две малолетнички и против него е поднесена кривична пријава. Како што соопшти полицијата, случајот завчера го пријавила Н.И. (46) од Тетово на...
siluvanje

Хорор во Пласница – Татко со месеци ја силувал ќерката

Дваесет и четири годишна девојка со умерена ментална попреченост  од општина Пласница вчера во полициската станица во Кичево пријавила дека нејзиниот 55 годишен татко неколкупати и извршил обљуба. Осомничениот...
pedofili

Монструозно: Гостиварец силувал 4 годишно девојче

Во Полициската станица-Гостивар завчера пладне 33 годишно лице од Гостивар пријавило дека еден ден претходно околу 13 часот бил извршен полов напад над неговата четиригодишна ќерка, од страна на Д.В....
pedofilll

Грозоморен чин во Прилеп – Повеќе пати ја силувал малолетната внука

Петнаесетгодишно девејче од Прилеп повеќепати било силувано од братучед на нејзиниот татко. Случајот вчера, во 10:30 часот во полициската станица го пријавила мајката Ј.Т. (37) од Прилеп. Како што информира...
siluvanjee

Пријавила силување и добила една година условна казна!

Суд во Доха осуди Холанѓанка на една година условно откако пријавила дека била силувана. Жената не присуствуваше на изрекувањето на пресудата. На неа и е наложено да плати и парична казна од 3.000 катарски...
siluvanje

Морбидно: Во Скопје вујко силувал внука

Дваесет и тригодишна прилепчанка вчера околу 07:00 часот пријавила дека во Скопје била силувана од страна на нејзиниот вујко С.Л. (50). Како што информираат од полицијата откако С.Л. се довел во алкохолизирана...
indijka 1

За да избегне силување Индијка скокнала од балкон

Една жена од индискиот град Калкута, скокнала од балконот на една двокатна куќа за да се спаси од силување, соопшти локалната полиција.   Три лица се набргу уапсени и обвинети за обид за силување. Индиските...
kult

Ја чувал ќерката затворена 30 години – Судот го осуди за 12 кривични дела!

Британецот од азиско потекло, Аравиндан Балакришнан (75), означен како лидер на маоистички, ултралевичарски култ, е осуден од судот во Лондон за 12 кривични дела, поврзани со сексуално насилство, силување...
siluvanje

Шокантно: Секој трет маж би силувал жена ако потоа нема последици

Шокантни резулати доаѓаат од истражувањето на Универзитетот во Дакота. Во рамки на истражувањето, на 73 студенти им било поставено прашањето: дали би присилиле жена на сексуални односи кога би знаеле...