Tag Archives: сообраќајка

povredeni soobrakajkaa

Едно лице загина во сообраќајна несреќа кај кочанско Прибачево

Изутринава во 6:40 часот во близина на Кочанското село Прибачево кај месноста викана Пруга, се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби лицето В.Р. (78) од Кочани. До несреќата дошло кога...
soobrakajka povredeni

Двајца потешко и 14 полесно повредени во 16 сообраќајки во Скопје

Две лица се потешко, а 14 полесно повредени во вкупно 16 сообраќајни несреќи што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие. Сообраќајната полиција санкционирала девет возачи кои се движеле со брзина...
soobrakajka 1

Осумнаесет повредени во 20 сообраќајки во изминатите три дена во Скопје

Дваесет сообраќајни несреќи се регистрирани во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје, во кои 18 лица се здобиле со полесни повреди. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета. Од...
povredeni soobrakajkaa

Во Скопје викендот 39 сообраќајки, повредени 26 лица

Четири лица се тешко повредени, a 22 лица се здобиле со полесни повреди  во 22 од вкупно регистрираните 39 сообраќајки во изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје.  Во 17 сообраќајки е причинета материјална...
kusturica

Емир Кустурица доживеал сообраќајна несреќа

На патот Чачак-Белград, возило марка „Мерцедес“ со кое управувал 67 годишниот Вичентије Савиќ, одлетало од патот. При таа прилика повредени се возачот и совозачот, славниот филмски режисер Емир Кустурица. На...
velospedist povreden

Велосипедист повреден во сообраќајка во Скопје

 Велосипедист е полесно повреден во една од вкупно 10 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во една е причинета материјална штета. Вчера полицијата...
udovo soobrakaj

Пешак и двајца возачи тешко повредени во сообраќајки во Скопје

Пешак и двајца возачи се потешко повредени, во две од вкупно осум сообраќајни несреќи, што се случиле во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Во пет сообраќајки со полесни повреди се здобиле...
povredeni soobrakajkaa

За два дена 18 сообраќајки и 19 повредени во Скопје

– Сообраќајната полиција изминатите два дена на подрачјето на СВР Скопје изврши увид на 18 сообраќајни незгоди. Вчера се случиле седум сообраќајни незгоди од кои четири со последица материјална...
soobrakajka povredeni

Викендов во Скопје 20 сообраќајки со 16 повредени

Две лица се потешко, а 14 полесно повредени во вкупно 20-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните шест сообраќајки во петокот, во три полесно...
povredeni soobrakajkaa

Две лица повредени во две сообраќајки во Скопје

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди во две сообраќајни незгоди што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во првата сообраќајна незгода што се случила на улицата „Васил Ѓоргов“ повреден...